Huawei Teknolojisi Hakkında Bilgi

Huawei Teknolojisi

Son birkaç yıldır ve özellikle birkaç aydır Huawei markası herkesin gündeminde. Özellikle androidin markadan çekilmesiyle Huawei  telefon kullanıcıları büyük sorunlar yaşadı. Merkezi Çin’de olan çok uluslu şirket oldukça hızlı bir şekilde yükseldi. 2012 yılından itibaren Ericson’u bile geçerek dünyanın en büyük iletişim cihazı üreten şirket oldu. Şirketin oldukça geniş bir ağ sistemi var. Şimdiki gündemleri de Samsung’u geçerek sektörün lideri olmak. Fakat bana kalırsa Huawei  ne kadar iyi olsa bile Apple markasını geçemez. Çoğumuzun aklında Apple’dan başka telefon kullanılmaz algısı var. Bu algıyı ne kadar çok tercih ediliyor olsa da Samsung hiçbir zaman kıramadı. Fakat Huawei  ufaktan bir sızıntı yapmış gibi duruyor. Dünyada en büyük telefon üreticileri ilk üç sıralaması şu şekilde; Samsung, Huawei ve 3. sırada Apple.

Huawei cep telefonlarıyla ünlense de tek yaptığı iş telefon üretmek değil. 5G çalışmaları Amerika tarafından engellenmeye çalışılıyor. Eee koskoca Amerika 5G teknolojisi buluşunu Çinlilere kaptırır mı? Fakat Çinliler bu işin peşini bırakacak gibi durmuyor. Aynı zamanda baz istasyonu kurulumu, fiber teknolojide ek modemi, operatörlere satılan 4G cihazları da Huawei üretiminde.

Huawei cep telefonları son derece başarılı telefonlar. Özellikle kamera konusunda adamlar çok iyi iş yapıyor. İnanılmaz netlikte görüntüler veren cihaz kaliteli fotoğraflar çekmede çok iyi. Üstelik pil gücü de başarılı. Telefon ücretleri doların artmasıyla yüksek olsa da şuan piyasaya bakılınca oldukça normal fiyatlar. Android ile ilgili yaşanan sorundan sonra da marka kendi işletim sistemini üreteceğini duyurdu.

Huawei hissesinin %64’ünün çalışanlarına ait olduğu bir şirkettir. Bu şirkette çalışma durumunuza bağlı olarak hisse sahibi olabiliyorsunuz. Bu da istekli çalışmak, çalışanların başarılı olmasını sağlamak için bir neden. Fakat işten çıkma halinde çalışanlar hissesini Huawei bünyesinde kalanlara devrediyor. Firmada genel olarak alıştığımız uzun süreli yönetim yok. Her 6 ayda bir Ceo değişikliği yapılıyor. Bu da şirketin vizyonunu genişletmek için başarılı bir taktik. Huawei her gelen Ceo’nun farklı yaratıcı fikirlerle geleceğini düşünüyor. Son birkaç yıldır da bu şekilde ilerliyor. Firmanın ilerlemesine bakılarak bu konuda da başarılı diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir