Türkiye’de Tatile Gidilebilecek Yerler

Tatil önerileri adlı yazımıza gitmek için tıklayınız

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte iş ya da okul stessini atmaya çalışan insanlar tatil beldelerine başvuruyor.  Birçok insan da bu konuda kararsız kalıp internetten araştırmaya koyuluyor. Biz de size bu konuda yardımcı olmak istedik ve sizin için birkaç güzel tatil yeri tavsiye etmek istedik.

İzmir, Şirince

Şirince İzmir’in huzur kokan en güzel ilçelerinden biridir. Özellikle de adını heryerde kıyamet kopacak sadece İzmir’in şirince köyünde kopmayacak söylentileriyle çokca duyduğumuz bu köy, bu söylentilerin olduğu zamanlar turist akınına uğramış,. Böylelikle de ününne ün katmış. Peki, burada neler yapabiliriz?

  • Şarabıyla ünlü bu ilçede özel meyve şaraplarını tadabilirsiniz.
  • Yerli esnafın organik ürünlerini satın alabilirisiniz.
  • Matematik köyünü ziyarete gidebilirsiniz.

Burdur, Salda Gölü

Türkiye’nin en temiz gölü olan Salda Gölü,çok kişi tarafından bilinmediği için saklı bir cennet. Türkiye’nin Maldivleri de denilen bu göle ulaşımı sadece arabayla yapabilirsiniz. Çünkü popüler bir yer olmadığı için ulaşımı da doğru orantılı olarak zor oluyor.

Antalya, Kaş

Akdeniz’in en güzel yerlerinden biri olan Kaş yazın da yerli olduğu kadar yabancı turistleri ağırlıyor. En güzel tatil cennetlerinden biri olan Kaş’a gidilecel en güzel zamanlar nisan mayıs aylarıdır. Çünkü yazın çok sıcak olan bu şehir aynı zaman da çok da kalabalık oluyor. İlkbaharda gidildiği taktirde kolayca da denize girilebilirken gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri de daha rahat gezebiliryorsunuz. Bunların dışında Kaş’ta ypılacak çokca aktivite de vardır. Bunlardan bazıları;

  • Kaleköy’de gün batımını seyretmek
  • Likya Yolu’nda yürümek
  • Saklıkent Kanyon’unu gezmek
  • Kaş’ın tertemiz plajlarında yüzme keyfi

Ve bunlar gibi daha birçok keyifli aktivite yapma şansınız vardır

Ayvalık, Balıkesir

Temiz havasıyla insanı kendine çeken Ayvalık kafa dinlemek için mükemmel bir yer. Sessiz sakin bir yer olan bu ilçe şehrin gürültüsünden uzak olmasıyla da huzur veriyor. Ayvalık’ gelmişken Sarımsaklı Plajı’na gitmemek de olmaz tabikii. Türkiye’nin en uzun ve temiz plajlarından biri olan Sarımsaklı Plajı’nda akşamları kumsal keyfi de bir başka oluyor. Özellikle yaz akşamı sahil kenarındaki dondurmacılarda dondurma yemek ba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir