3 Netflix Dizisi Önerisi

Son birkaç yılda Netflix tutkusu hepimizi esir aldı. Kaliteli yapımları, içerikleri, birçok dizi film ve belgeseli barındırması ve uygulama başarısı ile kesinlikle çok başarılı olduğu aşikar. Hemen hemen hepimiz Netflix kullanıyoruz. Uzun süre Netflix indirmemek için kendimi engellesem, ilk bedava ayından sonra kaldırırım desem de ben de bu gruba girmiş bulunuyorum. Şimdi gelelim imdb puanları da yüksek olan başarılı 3 Netflix dizisine…

1- Stranger Things

Dizi 4 küçük yakın arkadaşla başlıyor. Başlarda oldukça masum bir hikaye gibi gelse de korku, gerilim, macera, tarih ve bilim kurgunun hakim olduğu bir dizi. Bu dört arkadaştan biri aniden kaybolunca herkes çocuğu aramaya başlar. Üstelik kaybolmalar yalnızca yeni başlamıştır. Bir yandan da doğduğundan beri bilimsel deneylere maruz kalan başka bir çocuk vardır. Hawkins kasabasındaki bu dört arkadaşın yanına artık o çocuk da katılacak, arkadaşlığın ve ailenin ne demek olduğu öğretilecektir.

2- The End Of The Fucking World

Bu dizi 120 dakikalık sezonda 40 bölümlük dizilere alışkın olan bizler için tam bir çerez! Bölüm uzunlukları ortalama yirmişer dakikadan bir sezonu da yalnızca 8 bölüm. Zaten henüz bir sezon çekilmiş. Dizi biraz göreceli beğeniye hitap ediyor. Kara mizah denilen türden. Lisedeki ergen bir erkekle bir kızın tanışmasıyla işler gelişiyor. İkili kasabadan, ailelerinden, dışlanmış arkadaşlık ilişkilerinden kaçmaya başlıyor. Fakat işin başında erkek karakterimizin niyeti oldukça korkutucu. Bakalım erkek karakter tasarladığı gibi genç kızı öldürecek mi yoksa ona aşık mı olacak?

3- The 100

Amerikalılar uzaylı, bilim kurgulu dizi ve filmler yapmaya bayılıyor. The 100 de dünyanın bitip insanların yıllardır uzayda hava boşluğunda Ark adı verilen bir istasyonda yaşamasıyla başlıyor. Burada oksijenin azalmasıyla teknolojisi ilerlemiş olan insanlar dünyaya birilerini göndererek burada yaşam olup olmadığını araştırma niyetindeler. Çünkü yaşam olabilir de, olmayabilir de! Bunun için de 100 adet genç suçluyu hapishaneden çıkararak dünyaya gönderiyorlar. Bu şekilde başlayan dizi oldukça sürükleyici. İçinde heyecan, gerilim, bilim kurgu, aşk, macera, savaş gibi birçok tema işleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir