Prenses Diana

Prenses Diana

Hepimiz onu gönüllerin prensesi Diana olarak tanıyoruz. Tüm dünyada hakkında belgeseller, haberler, diziler çekilmeye devam ediliyor. Halkın sevgisini kazanmış eşsiz biri olarak görülüyor. Peki Diana neden bu kadar sevilen bir kadın? Neler yaşadı ve nasıl öldü?

Diana için bence en trajik olay Prens Charles ile tanışmasıdır. Çünkü Prens ile tanıştıktan sonra hayatı değişmiş, büyük bir mutsuzluğa sürüklenmiştir. Diana anne babası boşanmış olsa da iyi eğitimler görmüştür. Zaten kendisi de soylu bir aileden gelmektedir. Genç yaşlardan itibaren çocuklara karşı büyük bir ilgisi vardır. Ayrıca müzik, dans ve sanatla da oldukça ilgilidir.

Diana yapı itibariyle oldukça mütevazi ve utangaçtır. Prenc Charles ile beraber olması ve evlenmesi onu büyük ölçüde medyatik yapmıştır. Fakat kendisi hiçbir zaman bu durumdan memnun kalan biri olmamıştır. Belki de ölümünün bu şekilde olacağını hissetmiştir ne dersiniz?

Prenses iki yıl arayla iki erkek evlat dünyaya getirdi. Kendi çocukları dışında sürekli olarak başka çocuklarla da ilgilendi. Dışardan görülen mükemmel bir evliliği vardı ama işin aslı çok farklıydı. Kocası sürekli onu aldatıyordu. Bu da büyük bir mutsuzluk sağlıyordu. Prens Charles eski sevgilisi olan Camilla Parker Bowles ile ilişki yaşamaktaydı. Hatta Diana’dan sonra onunla evlendi.

Britanya varisi Prens Charles ile Prenses Diana 1996 yılında boşandı. Bu boşanma olması gereken, mecburi bir karardı. Çift ayrılsa da Diana her zaman Prenses Diana olarak anılmaya devam etti. Üzerindeki popülerlik yakasını bırakmadı.

Diana boşandıktan sonra aşka kendisini kapatmadı. Arap bir iş adamı ile beraber olmaya başladı. Bir gece ikili Fransa’dayken magazinciler onları buldu. Oysa ki yaz tatillerini bırakıp magazincilerden kaçmak için Paris’e gitmişlerdi! Magazincilerin kovalaması üzerine şöförleri de alkollü olunca kaçınılmaz son gerçekleşti. Magazincilerden kaçan çift trafik kazası geçirerek öldü. Bu kaza kimileri için bir suikastti ve planlanmıştı. Diana’nın eski kayın validesi Kraliçe Elizabeth tarafından yapıldığı düşünülen suikast hala netleşmedi.

Bir habere göre Diana hamileydi ve sevgilisinin Arap olması Kraliyet Ailesi tarafından kabul edilemezdi. Diana’nın halk tarafından sevilmesi üzerine mutlu bir evlilik yapacak olması kabul edilemezdi. Bu şekilde tüm dünyanın hala hayran olduğu Diana bence de öldürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir