Hitler ve İşkenceleri

Hitler ve İşkenceleri

Hitler denilince aklına korkunç hikayeler gelmeyen insan yok denecek kadar azdır. Alman ırkçısı olan Hitler ve Naziler, Yahudi insanlara karşı oldukça büyük bir nefret duyuyordu. Tabi bunun adına nefret denilebilir mi bilmiyorum. Sanırım nefret çok küçük bir kelime kalır. Sıradan bir işçiyken bu hale gelişi ve yükselişi kesinlikle akıllı bir adam olduğunu gösteriyor.

  1. Dünya Savaşı Hitler yüzünden çıkmıştır. Tarih kendisini korkunç işkenceleri olan biri olarak yazmış, milyonlarca insanın işkenceyle ölümüne yol açmıştır. Hitler ve yandaşları o dönem dünyada yaşayan Yahudi insanların 3/1’ini katletti. Bu insanlardan 1 milyon kişi masum çocuklardı.

Okuduğum, gerçeklerden uyarlanmış romanda bir Yahudi diğer Yahudi arkadaşına şöyle söylüyor: Beni geride bıraktığın için üzülme, belki de bir gün yüzünü yıkadığın sabuna olacağım. Buradan da anlaşıldığı üzere Naziler Yahudi halkının işkencelerle vücudundan çıkan yağları sabun yapıyordu. Bu kadar büyük bir zalimlik kimin aklına gelebilir?

Naziler Yahudileri ünlü gaz odalarına hapsediyordu. Burada yaşayanlar açlık, susuzluk ve hastalıktan ölüyordu. Gaz odalarının sebebi Nazilerin kurşunlarını boşa harcamak istememesiydi. Yani kurşun sıkmak için bile değersiz ve nefret edilesiydi onlar için Yahudiler. Gaz odalarına zehirli gazlar verilerek insanlar kolayca öldürülebiliyordu.

Karbonmonoksit gazı yavaşça ve acı vererek öldürdüğü için genel olarak tercih edilen bir gazdır. Bu yüzden Naziler için oldukça sık tercih edilen bir madde olmuştur. Naziler Yahudileri tıbbi deneyler için kobay gibi kullanıyordu. Sonuç olarak ölmeleri ya da başlarına kötü şeyler gelmesi umurlarında değildi. Yalnızca kadınlardan oluşan bir toplama kampı vardı. Bu kapta kadınlara sürekli olarak tecavüz ediliyordu. Eğer hamile kalan olursa bebeklerin ırk incelemesi yapılıyordu. Bu incelemede yeteri kadar Almanlaştırılabilirlik görülmezse kürtaj yapılmaktaydı.

Ceset yakmak için 24 saatte beş fırın kullanılıyordu. Bu fırınlarda en fazla 2000 kişi yakılabildiği için öldürme programlarının daima gerisinde kalıyorlardı. Bu nedenle her zaman en kolay yöntem olan gaz odaları kullanıldı.

Ne kadar büyük bir nefret olursa olsun böylesine büyük katliamlar yapmak çok büyük bir mesele. Milyonlarca insanın acımasızca işkence görmesi ve öldürülmesi tüm dünya adına utanç verici!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir