Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Kilo almanın sebepleri

Kilo almanın birçok sebebi var. Bu sebebin birçoğu genetik faktörler olabildiği gibi genetik olmayan faktörler de çok fazladır. Kullandığınız ilaçlar, yağlı yemekler hareketsizlik, dengesiz beslenme, stress, düzensiz uyku gibi birçok genetik olmayan faktörleri vardır. Bunların yanında hızlı yemek yemek de kilo almanızı hızladıran etkenlerden biridir. Amerika’da yapılan bir araştırmada yavaş yemek yiyen insanların hızlı yiyenlere göre daha yavaş kilo aldığını bizlere göstermiştir.

Kilo verirken dikkat edilmesi gerekenler

Hızlı kilo vermek için birçok kolay yöntem vardır. Ama bunları yaparken de dikkat edilmesi gereken birçok önemli şey vardır. Bunlardan bazıları şöyledir ki diyet yaparken birden diyeti bozmak sizi daha çok yemek yemeye yönlendirecek ve bu da size daha çok kilo aldıracaktır. Ayrıca sürekli diyet deneyip bozmak da metabolizmanızı olumsuz etkileyeceğinden eskiye göre daha fazla kilo almaya başlayacaksınız.

Hızlı kilo verme yöntemleri

 • Düzenli yürüyüş yapmayı unutmayın.

Birçok insan hızlı tempoda kısa zaman yürüyüş yapıyor fakat çoğu uzman bunun yanlış olduğu görüşündedir. Uzmanlara göre haftada dört yavaş tempoda 70 dakika yürüyüş ile basan kalça ve karın bölgesinki yağlardan kurtulabilirsiniz.

 • 15 taneyi geçmeyecek şekilde antep fıstığı yiyin.

Ara öğünlerde tüketeceğiniz magnezyum ve bakırla zengin bir besin olan antep fıstığı tokluk hissine ulaştırır.

 • Tuzu azaltın.

Birçok insan tuzu fazla tüketmenin daha çok su içmeye yol açacağını düşüneceğinden tuzu fazla tüketmektedir. Ama bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Çünkü 1 gram tuz vücutta yaklaşık 250 ml su tutar. Bu da şişkinliğe neden olur.

 • Metabolizma hızınızı arttıran yiyecekler yiyin.

Su içsem yarıyor lafını birçok insandan duyabilirsiniz. Bunun en büyük nedeni metabolizma hızının düşük olmasından kaynaklanınır. Posalı ve lifli yiyecekler yiyerek metabolizmanızı arttırabilirsiniz.

 • Sabahları yumurta yiyin

Yumurta çok iyi bir protein kaynağıdır. Bu yüzden kilo verme sürecinde sürekli yemeniz gereken bir yiyecektir.

 • Detoksun faydalarından yararlanın.

Ara öğünlerde özellikle limon, tarçın ve birkaç yeşil sebzeyı blenderdan geçiçerek kendinize vitamin kaynağı bir detoks suyu hazırlayabilirsiniz. Hem de böylelikle metabolizma hızınızı arttırabilirsiniz…

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?” için 2 yorum

 • 29 Kasım 2019 tarihinde, saat 17:56
  Permalink

  “Hızlı Kilo Verme Yöntemleri püf noktaları” için editöre teşekkür ederiz

  Yanıtla
  • 3 Aralık 2019 tarihinde, saat 18:31
   Permalink

   Biz teşekkür ederiz

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir